Spis treści

NuboWMS – nowy poziom dojrzałości

Od momentu wprowadzenia systemu NuboWMS na rynek, minął prawie rok, a system dojrzał i rozwinął się w pełnowartościowe narzędzie do zarządzania magazynem. Ta dojrzałość przyniosła także pewne zmiany w cenniku i ofercie wdrożenia, które odzwierciedlają jego rosnące możliwości. 

Kilka słów o NuboWMS

NuboWMS to chmurowy system, który umożliwia kompleksowe zarządzanie magazynem w sposób, który jest efektywny i elastyczny. To innowacyjne rozwiązanie integruje wiele kluczowych procesów magazynowych, co przekłada się na znaczną poprawę operacyjną i redukcję kosztów.

System oferuje rozbudowane funkcje, które pozwalają na optymalizację przestrzeni, monitorowanie stanów magazynowych, zarządzanie pracą oraz śledzenie postępu realizowanych zadań. Dodatkowo NuboWMS umożliwia dokładną analizę danych magazynowych, co pozwala na podejmowanie trafnych decyzji w zakresie optymalizacji procesów.

Rozwój przez duże R

NuboWMS to system, który od samego początku miał ambicję stać się liderem w dziedzinie zarządzania magazynem. Jego rozwijające się funkcjonalności i stała optymalizacja sprawiły, że system zyskał uznanie przedsiębiorstw, które poszukują efektywnych rozwiązań w zarządzaniu magazynem. Po prawie roku od wprowadzenia NuboWMS na rynek możemy śmiało mówić o jego dojrzałości.

System posiada wiele funkcjonalności, które realnie wspomagają pracę całego personelu magazynowego. Począwszy od monitorowania stanów magazynowych z uwzględnieniem ilości, położenia oraz cech dodatkowych (partia, numer seryjny, data ważności, data produkcji) każdego towaru. Przez obsługę przyjęć, przesunięć oraz wydań. Warto doprecyzować, że oprócz awizacji system obsługuje procesy nieawizowane, mające zastosowanie w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń lub sytuacji wymagających natychmiastowej reakcji. Dzięki temu magazynierzy pracujący na urządzeniach mobilnych mają większą samodzielność i swobodę działania.

Po raporty oraz moduł wspomagający proces inwentaryzacji. NuboWMS gromadzi dane dotyczące operacji magazynowych, które wykorzystywane są do generowania szczegółowych raportów np. towaru, traceability, realizującego, kontrahenta, lokalizacji czy nośnika. Dzięki dokładnym danym przedsiębiorstwa mogą optymalizować swoje procesy magazynowe, minimalizując straty i skracając czasy operacyjne. To przekłada się na oszczędności, które mogą być znaczące dla firm, zwłaszcza w trudnych czasach gospodarczych.

Dojrzałość NuboWMS przejawia się także w jego zdolności do integracji z innymi systemami, takimi jak ERP-y, sklepy internetowe, serwisy integrujące kanały sprzedaży, czy też market place. Dzięki temu wszystkie kluczowe procesy działają w sposób integralny, eliminując niepotrzebne opóźnienia i błędy.

Czas na zmiany

W miarę jak system NuboWMS rozwija się i dojrzewa, nieuchronnie idą za tym także pewne zmiany. Z końcem października na stronie www.nubowms.pl został opublikowany zaktualizowany cennik, który dotyczy nowych klientów systemu.

Zmiany polegają głównie na podziale funkcjonalności systemu pomiędzy dwa plany cenowe. Plan Basic zawiera podstawowe funkcjonalności systemu WMS, w pełni pozwalające na optymalizację magazynu u klientów posiadających proste procesy logistyczne. Z kolei opcja Standard umożliwia dostęp do bardziej specjalistycznych funkcjonalności, jak np. moduł inwentaryzacji, kompletacja multipicking oraz pakowanie z kontrolą. Do tej pory plany dostępne były wyłącznie w formie miesięcznej subskrypcji. Od teraz właściciel może zdecydować się również na subskrypcję roczną, która znosi obowiązek comiesięcznych płatności. Warto również zaznaczyć, że wybierając subskrypcję roczną można zaoszczędzić na opłatach do 10%.

Likwidując plan darmowy zdecydowaliśmy się wprowadzić w zamian darmową 30 dniową wersję demo, która daje możliwość przetestowania pełnej funkcjonalności systemu. Dzięki temu można oswoić się z działaniem programu oraz sprawdzić, jak NuboWMS sprawdza się w praktyce. System został zaprojektowany z myślą o użytkownikach z różnym poziomem wiedzy na temat systemów WMS, tak więc testerzy nie powinni mieć problemów z odnalezieniem się w interfejsie NuboWMS. Niemniej na potrzeby testów, jak i późniejszych działań, przygotowaliśmy Bazę Wiedzy, będącą przewodnikiem po systemie.

Wdrożenie skrojone na miarę

Zdecydowaliśmy się również zaoferować klientom pakiety wdrożeniowe z prawdziwego zdarzenia. Od teraz każdy klient, który będzie chciał kompleksowej pomocy w uruchomieniu systemu może zdecydować się na jeden z 3 pakietów wdrożeniowych: Simple, Optimal lub Premium.

Każdy pakiet oferuje działania mające na celu skonfigurowanie, czyli przygotowanie systemu do pracy. W skład usług wdrożeniowych wchodzi określona w pakiecie liczba godzin konsultacji logistycznych, szkolenie pracowników oraz ewentualne działania mające na celu zintegrowanie NuboWMS z wybranym systemem zewnętrznym. W trakcie zdalnych spotkań nasi specjaliści zapoznają się z posiadanymi przez klienta metodami składowania towarów, wykorzystywanymi serwisami kurierskimi, oczekiwaniami względem działania systemu oraz zakresem integracji. Zebrane informacje stają się podstawą do przygotowania systemu do działania. Konsultacje logistyczne to również idealny czas do poznania dobrych praktyk magazynowych. Nasi wdrożeniowcy to wykwalifikowani logistycy z wieloletnim doświadczeniem, którzy chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy magazynu.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie zespołu magazynowego do pracy z systemem NuboWMS. W trakcie zdalnego szkolenia wdrożeniowcy przybliżają pracownikom działanie systemu z uwzględnieniem procesów zachodzących w danej firmie.

Po zrealizowaniu usług zawartych w wybranym pakiecie następuje czas samodzielnego działania w systemie. W razie problemów lub trudności użytkownicy mogą liczyć na pomoc zespołu wsparcia, który sprawnie odpowiada na wszystkie zgłoszenia mailowe. Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na pakiet Premium mogą również liczyć na pomoc dedykowanego opiekuna, który do miesiąca po wdrożeniu pomoże rozwiązać każdy napotkany problem.

Usługi dodatkowe

DataConsult to firma, która wyróżnia się na rynku usług logistycznych poprzez szeroki zakres usług dodatkowych, które oferuje swoim klientom.

Firmy zainteresowane optymalizacją logistyki w swoim magazynie mogą skorzystać z profesjonalnych usług doradztwa logistycznego, w ramach którego przeprowadzana jest dogłębna analiza sytuacji bieżącej, mająca na celu wyszczególnienie obszarów problematycznych. Wykonana analiza jest podstawą do zbudowania rekomendacji zawierającej szacunki dotyczące spodziewanych efektów, w przypadku wdrożenia zaproponowanych rozwiązań.

Ponadto, dostarczamy wysokiej jakości urządzenia auto ID (drukarki etykiet, terminale mobilne), które wspierają automatyzację i identyfikację produktów w magazynie. Naszym dodatkowym atutem jest możliwość przygotowania gotowych wydruków etykiet lokalizacji i nośników, co pozwala klientom zaoszczędzić czas.

W ten sposób, DataConsult zapewnia klientom kompleksową obsługę, umożliwiając efektywne i precyzyjne zarządzanie magazynem oraz przepływem towarów. Nasza oferta to odpowiedź na rosnące wymagania współczesnych przedsiębiorstw, które poszukują partnera w dziedzinie logistyki, który może dostosować swoje usługi do ich unikalnych potrzeb.

Chcesz usprawnić swój magazyn z NuboWMS?

Scroll to Top

Poznaj system NuboWMS

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie.​

Dziękujemy za przesłanie formularza!

Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Potwierdzenie przyjęcia wiadomości przesłaliśmy na wskazany email.