Funkcje NuboWMS

Nasz system oferuje szereg funkcji, które wspomagają zarządzanie magazynem i procesami logistycznymi.

Ewidencja stanów magazynowych

NuboWMS umożliwia monitorowanie stanów magazynowych. Zmiany aktualizują się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu masz zawsze aktualną informację o stanie twojego magazynu.

Przyjęcia

W systemie NuboWMS obsługa przyjęć odbywać się może na podstawie awizacji lub bez niej. Awizację przyjęcia towaru możesz zaimportować lub wprowadzić ręcznie. Z listy dostaw wybierzesz dokumenty, które chcesz przyjąć do magazynu. Przyjęcie dostawy realizowane jest za pomocą urządzenia mobilnego (np. terminal, tablet, telefon).

Wydania

Obsługa wydań przebiega analogicznie do przyjęć. W przypadku wydań awizowanych zamówienia można zaimportować do systemu z pliku .xls oraz natywnych formatów ERP Optima i Baselinker. W każdej chwili użytkownik ma możliwość wydania towaru w sposób ad hoc.

Kompletacja

System tworzy listę kompletacyjną ("pick listę"), podpowiadając najbardziej optymalną metodę zbiórki. Wspiera on następujące metody kompletacji:

NuboWMS wspomaga dobór zasobów wg metody FIFO, FEFO, LIFO, Wg marszruty. Korzystając z obsługi kontroli cech (partia, data produkcji, ważności, numer seryjny), masz pełną informację o przepływie danego zasobu.

Integracja z kurierami

System NuboWMS umożliwia integrację z serwisami kurierskimi. W efekcie z poziomu systemu można generować listy przewozowe.

Wielomagazynowość

System NuboWMS dostarcza zaawansowaną funkcję wielomagazynowości, dzięki której dodawanie i zarządzanie nowymi magazynami staje się proste, co jest kluczowe dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. Funkcja ta zapewnia pełną widoczność nad stanem zasobów we wszystkich magazynach. Dzięki temu firmy mogą monitorować dostępność towarów oraz śledzić ich ruch w czasie rzeczywistym.

Obsługa procesów ad-hoc na urządzeniach mobilnych

Elastyczne podejście do procesów przyjmowania i wydawania towarów, mające zastosowane w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń lub sytuacji wymagających natychmiastowej reakcji. Dzięki temu magazynierzy pracujący na urządzeniach mobilnych mają większą samodzielność i swobodę działania.

Przesunięcia

Proces przesunięć jest jeden dla towaru i nośników. Po ich zeskanowaniu możesz odłożyć je na wskazaną lub wybraną przez siebie lokalizację. Możesz także przypisać do towaru lokalizację domyślną.

Inwentaryzacja

System NuboWMS posiada moduł inwentaryzacji, który wspomaga proces zliczania towarów w magazynie.

API

Dzięki API, można łączyć nasze usługi z innymi rozwiązaniami co przyczynia się do efektywniejszego wykorzystania zasobów i zwiększenia wydajności. Wszystko za sprawą automatyzacji procesów, które wcześniej trzeba było wykonywać ręcznie.

Raporty

System WMS gromadzi dane dotyczące operacji magazynowych, które można wykorzystać do generowania różnego rodzaju raportów i analiz. W systemie NuboWMS można wygenerować raport: towaru, nośnika, lokalizacji, realizującego, kontrahenta oraz traceability.

Procesy informacyjne

Informacje o towarze, nośniku lub lokalizacji są dostępne zarówno z komputera jak i urządzenia mobilnego (np. terminala, tabletu, telefonu). Magazynierzy mogą skorzystać z funkcji informacyjnych w trakcie realizacji procesów magazynowych, nie tracąc wprowadzonych danych.

print-text

Wydruki dokumentów

Z systemu NuboWMS można wydrukować zarówno dokumenty przyjęcia dostawy i wydania towarów, jak i etykiet lokalizacji, nośników i towarów.

Scroll to Top

Poznaj system NuboWMS

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie.​

Wypróbuj NuboWMS przez 30 dni za darmo

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie.

Dziękujemy za przesłanie formularza!

Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Potwierdzenie przyjęcia wiadomości przesłaliśmy na wskazany email.