Spis treści

Case Study: Wdrożenie systemu NuboWMS w firmie Kartony24

Charakterystyka Klienta

Kartony24 to firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań w zakresie opakowań. Bogata oferta firmy obejmuje szeroki wybór kartonów i opakowań tekturowych, które mogą być dostosowane do różnych potrzeb i wymagań klientów.

W swojej ofercie Kartony24 posiadają również usługę personalizacji pod konkretnego klienta opakowań i akcesoriów powiązanych.

Firma zapewnia łatwy i wygodny proces składania zamówień przez stronę internetową. Siedziba główna firmy i centrum magazynowo-logistyczne zlokalizowane są w województwie podkarpackim.

Wyzwania logistyczne

W związku z dynamicznym rozwojem, firma stanęła przed problemem braku wystarczającej powierzchni magazynowej i odpowiedniego wyposażenia magazynu, dodatkowo ze względu na sezonowość w branży, problem z miejscem do składowania towaru eskalował.

Podczas rozmowy z przedstawicielem firmy Kartony24, Panem Dominikiem Łuszczki okazało się, że ze względu na bogaty asortyment podobnych do siebie produktów, firma miała problem z dotarciem do konkretnego towaru w krótkim czasie. „Na stanach magazynowych mamy ponad 200 pozycji asortymentowych co daje ponad 1000 palet produktów. Znalezienie tej właściwej palety czasem zajmowało nawet do godziny i było w to zaangażowane kilka osób” – mówił Pan Dominik.

Plan działań

Celem firmy było przeniesienie magazynu do nowej lokalizacji, w której mogłaby wykorzystywać regały wysokiego składowania, które zwiększą pojemność magazynu eliminując tym samym problem niewystarczającej powierzchni magazynowej.

Zwiększenie powierzchni magazynu nie rozwiązałoby jednak kwestii lokalizowania towarów. W praktyce korzystanie z górnych poziomów składowania bez systemu informatycznego byłoby niemożliwe. Kartony24 poszukiwały więc systemu WMS, którego wdrożenie ułatwi identyfikację i lokalizację produktów oraz ewidencję stanów magazynowych.

Zespół projektowy

Zazwyczaj w tym miejscu wymienia się szereg osób, które stoją za sukcesem owocnego wdrożenia systemu do zarządzania magazynem.

W przypadku NuboWMS nie jest to konieczne, ponieważ system można wdrożyć samodzielnie.

Za sukcesem wdrożenia systemu NuboWMS w firmie Kartony24 stoi Pan Dominik Łuszczki, który dzięki intuicyjnemu interfejsowi, wspomagając się czasem dostępną Bazą Wiedzy, skonfigurował system samodzielnie.  

Dominik Łuszczki (Kartony24.eu)

Realizacja wdrożenia

Klient podczas wdrożenia mógł wykorzystać wsparcie zespołu NuboWMS, ale nie skorzystał z tej opcji. Zamiast tego wykorzystał stworzoną przez nas dokumentację dostępną online.

Sumaryczny czas wdrożenia wyniósł kilka godzin i obejmował konfigurację systemów składowania oraz instalację drukarek. To pokazuje, że NuboWMS jest tani we wdrożeniu.

Efekty wdrożenia

Dzięki wdrożeniu NuboWMS firma Kartony24 może swobodnie korzystać z regałów wysokiego składowania, co bez WMS byłoby niemożliwe. Z pomocą NuboMWS pracownicy firmy mają dostęp do aktualnej informacji o wszystkich zasobach: System stał się odpowiedzią na pytania: “co? gdzie? i w jakiej ilości?” się znajduje. W rezultacie odnalezienie odpowiedniej palety nie pochłania już godziny i nie wymaga angażowania do tego tak wielu osób, jak wcześniej – wystarczy jedna osoba i kilkanaście sekund na dotarcie do poszukiwanego produktu.

Tak było

Tak jest

Dlaczego NuboWMS?

Pan Dominik zdecydował się na NuboWMS, ponieważ oferujemy:

Chcesz usprawnić swój magazyn z NuboWMS?

Scroll to Top

Poznaj system NuboWMS

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie.​

Dziękujemy za przesłanie formularza!

Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Potwierdzenie przyjęcia wiadomości przesłaliśmy na wskazany email.