Spis treści

Systemy WMS przechodzą do chmury

Zapotrzebowanie na systemy WMS, w tym na darmowy system do zarządzania magazynem, nie maleje. Firmy wdrażają rozwiązania typu Warehouse Management System, często kupując je w chmurze. Eksperci zakładają, że modele cloud w najbliższych 3 latach będą stanowić ponad 55% całkowitych przychodów z rynku systemów do zarządzania magazynem.

Nowe modele handlu wpływają na sposób dystrybucji towarów. Klienci coraz częściej robią zakupy za pośrednictwem różnych kanałów – zarówno online, jak i tradycyjnie – w sklepach stacjonarnych. Sprzedawcy detaliczni muszą zatem łączyć oba rodzaje operacji: internetowe i tradycyjne, aby obniżyć koszty wysyłki i zwiększyć wydajność dostaw.

Darmowy WMS w chmurze – dlaczego warto?

W wyniku pandemii wiele firm zainwestowało w nowe technologie, dzięki którym usprawniono nie tylko spotkania zdalne, ale także pracę magazynów. Systemy WMS okazały się być dla większości branż najważniejsze. W 2022 producenci i dystrybutorzy mogą także korzystać z darmowego WMS. Darmowy system WMS w chmurze to darmowe lub niedrogie rozwiązanie dla małych i średnich firm, które szukają ekonomicznego sposobu zarządzania magazynami.

WMS w chmurze, który jest do pobrania za darmo pozwala na ograniczenie do minimum infrastruktury potrzebnej do optymalizacji magazynu. Darmowy WMS pozwala zarządzać magazynem i zadaniami pracowników z każdego miejsca na świecie. Wystarczy, że użytkownik ma dostęp do Internetu. Za korzystaniem z darmowego WMS przemawia także jego intuicyjność i prostota. Użytkownik nie musi niczego instalować, wystarczy, że pobierze darmowy program do zarządzania magazynem od sprawdzonego dostawcy. A następnie zaloguje się na komputerze lub urządzeniu mobilnym przez dowolną przeglądarkę internetową.

Według specjalistów, którzy przeprowadzili ankietę WERC ponad 35% firm nadal nie korzysta z programu WMS. Dlaczego? Często barierą nie do przeskoczenia jest cena. Dla tych przedsiębiorców, których nie stać na dużą inwestycję w system do zarządzania magazynem idealny okaże się darmowy WMS w chmurze, np. taki jak NuboWMS, który jest pierwszym w Polsce darmowym systemem do zarządzania magazynem w chmurze, zaprojektowanym przez zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w logistyce. System WMS w modelu chmurowym, w porównaniu z tradycyjnymi systemami oferuje przede wszystkim (co jest istotne zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw) niskie lub żadne koszty wdrożenia. Dzięki rozwiązaniu chmurze (czyli typu SaaS) nie musisz kupować, instalować ani konserwować sprzętu ani oprogramowania. Pobierasz za darmo oprogramowanie WMS i możesz zacząć optymalizować swój magazyn.

5 największych korzyści darmowego WMS

  1. Najlepszą rzeczą w darmowym systemie WMS jest to, że nie wymaga żadnej instalacji ani skomplikowanej konfiguracji. Wystarczy założyć konto w serwisie i rozpocząć pracę nad swoim magazynem. Nie ma żadnych ukrytych opłat za korzystanie z oprogramowania WMS takiego jak NuboWMS.
  2. Darmowy WMS jest również łatwy w użyciu. Dzięki temu możesz zacząć z niego korzystać w mgnieniu oka. Oprogramowanie oferuje również najważniejsze funkcje tradycyjnego WMS, takie jak kompletacja, przechowywanie i wysyłka zamówień.
  3. Zaletą darmowego WMS jest także wsparcie użytkownika w śledzeniu zapasów i zarządzaniu zamówieniami. Darmowy program zarządzania magazynem upraszcza również różne zadania, takie jak odbieranie towarów od dostawców czy wysyłanie towarów do klientów.
  4. Darmowy WMS to dobra opcja dla MŚP, ponieważ można go szybko wdrożyć, ma czytelny i przyjazny interfejs użytkownika i oferuje wiele funkcji dostępnych w płatnych wersjach oprogramowania.
  5. WMS, taki jak darmowy NuboWMS, w czasie rzeczywistym dostarcza wszystkich informacji o stanach magazynowych. Tego typu rozwiązanie pozwala również użytkownikom skoncentrować się na swojej podstawowej działalności i nie martwić się o zarządzanie magazynem.

Chcesz usprawnić swój magazyn z NuboWMS?

Scroll to Top

Poznaj system NuboWMS

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie.​

Dziękujemy za przesłanie formularza!

Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Potwierdzenie przyjęcia wiadomości przesłaliśmy na wskazany email.