Spis treści

Pandemia przyspieszyła rozwój rynku e-commerce

Gdyby nie Internet, który daje możliwość sprzedaży online, większość polskich firm nie wytrzymałaby kryzysu związanego z pandemią i zamknięciem sklepów stacjonarnych. Pandemia jeszcze mocniej zwiększyła dynamikę rosnącego od lat rynku e-commerce – to jeden z sektorów gospodarki, który w ostatnim czasie zdecydowanie się rozwinął.

Rosnąca popularność systemów WMS

W czasie pandemii wiele firm zainwestowało w nowe technologie, dzięki którym usprawniono nie tylko spotkania zdalne, ale też pracę magazynów. Systemy do zarządzania magazynem, dziś dostępne także za darmo jako np. NuboWMS, okazały się być dla branży e-commerce najistotniejsze. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się wdrożyć oprogramowanie zarządzania magazynem przyznają, że bez systemu klasy WMS dorównanie konkurencji jest po prostu niemożliwe.

Ze wzrostem popytu najlepiej radziły sobie magazyny, które dysponują nowoczesnym i wydajnym, również dostępnym za darmo, systemem WMS, ponieważ systemy ręczne nie sprawdziły się – spowalniały pracę i przysparzały mnóstwo problemów ze skalowaniem – często było ono właściwie niemożliwe do zrealizowania. A pracownicy gubili się w excelowych arkuszach.

Plusem pandemii okazał się wzrost świadomości biznesu dotyczący zapotrzebowania na nowoczesne technologie. Są one nieocenionym narzędziem, kiedy na rynku pojawiają się zakłócenia. Kierownicy logistyki zwracają także uwagę, że niezbędna jest automatyzacja procesów w magazynie. To pozwala na zwiększenie jego efektywności – redukcję pomyłek, kontrolę stanów magazynowych czy zmniejszenie liczby pracowników.

Nowa organizacja pracy magazynu

Pandemiczne obostrzenia sprawiły, że w magazynach zastosowano reżimy sanitarne. Używano barier z  przezroczystych tworzyw sztucznych, które oddzielały od siebie pracowników, ograniczano spotkania bezpośrednie, przenosząc spotkania, a czasem całą komunikację do Internetu.

Zachowanie wymaganego dystansu ułatwiają też terminale mobilne i informatyczne systemy zarządzania magazynem, czyli systemy takie jak np. darmowy WMS – NuboWMS. WMS sprzyja eliminacji papierowego obiegu dokumentów, pozwala na zdalne delegowanie i raportowanie, co z kolei pomaga podnieść poziom bezpieczeństwa i higieny pracy w całej firmie.

Kto może korzystać z tych zalet darmowego systemu WMS?

  • firmy produkcyjne, handlowe i usługowe
  • firmy z każdej branży, które stosują różne metody zarządzania magazynem (dystrybucja, produkcja, e-commerce)

Za kilka lat każdy będzie kupować w Internecie?

Wszystkie dane pochodzące od ekspertów potwierdzają trend, na który wskazała firma badawcza PwC. Według jej prognoz w 2026 r. wartość brutto polskiego rynku handlu e-commerce szacowana jest poziomie 162 mld zł. Inne badania wskazują także, że jako konsumenci jesteśmy dużo bardziej otwarci na innowacje i nowinki technologiczne, które ułatwiają nam zakupy.

Chcesz usprawnić swój magazyn z NuboWMS?

Poznaj system NuboWMS

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie.​

Dziękujemy za przesłanie formularza!

Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Potwierdzenie przyjęcia wiadomości przesłaliśmy na wskazany email.