Idealny program do inwentaryzacji

Poznaj program, który odmieni oblicze inwentaryzacji w Twoim magazynie

Inwentaryzacja jest dla Ciebie czasochłonna stresująca męcząca ?

Dowiedź się jak przeprowadzić ją

Szybko

Efektywnie

Bezbłędnie

Inwentaryzacja magazynu bez zmartwień

Witaj w świecie innowacyjnych rozwiązań, gdzie efektywność spotyka precyzję.

Zapomnij o nieporęcznych arkuszach kalkulacyjnych i błędach ludzkich. Inwentaryzacja staje się łatwiejsza, precyzyjniejsza i szybsza dzięki dedykowanemu oprogramowaniu. Służą do tego systemy do zarządzania magazynem, zwane w skrócie systemami WMS (Warehouse Management System).

Proces inwentaryzacji w systemie WMS

Przygotowanie do inwentaryzacji

Zanim utworzymy dokument inwentaryzacji i przystąpimy do zliczania, powinniśmy odpowiednio przygotować do tego magazyn. Podczas tego etapu należy zakończyć wszystkie zadania mające wpływ na stan magazynowy oraz zwolnić rezerwacje zasobowe. Niezakończone dokumenty wydań, przesunięć i zatowarowania zablokują możliwość zliczenia lokalizacji, które wiążą się z wyznaczonymi zadaniami. Jest to istotna kwestia, zważywszy na to, że po rozpoczęciu działań inwentaryzacyjnych, lokalizacje przekazane do zliczania zostaną zablokowane do czasu zakończenia spisu z natury. Uniemożliwi to przeprowadzenie jakichkolwiek innych procesów.

Utworzenie dokumentu inwentaryzacji

Po przeprowadzeniu działań przygotowawczych, kierownik magazynu przystępuje do utworzenia w systemie dokumentu inwentaryzacji. Jego obowiązkiem jest zdecydowanie, które lokalizacje mają zostać policzone. Korzystając z wbudowanej wyszukiwarki i filtrów można zawęzić obszar wyszukiwań wyłącznie do wybranych lokalizacji. Po rozpoczęciu inwentaryzacji lista dodanych lokalizacji zostanie przekazana na urządzenia mobilne.

Zliczanie

System umożliwia zliczanie jednej lokalizacji przez wielu użytkowników oraz ogranicza ryzyko błędnej identyfikacji towarów do minimum. Dzięki możliwości skanowania kodów kreskowych i QR proces nie tylko jest niezwykle wygodny i intuicyjny, ale również trwa zdecydowanie krócej aniżeli w przypadku ręcznego uzupełniania danych na arkuszu papierowym. Wprowadzone podczas zliczania dane zostają automatycznie przekazane do aplikacji panelowej, do której wgląd ma osoba prowadząca inwentaryzację.

Zakończenie inwentaryzacji

Po zliczeniu wszystkich lokalizacji ujętych w planie przechodzimy do etapu zakończenia inwentaryzacji. Wiąże się to z koniecznością wyjaśnienia wszelkich rozbieżności zaistniałych podczas procesu zliczania. Po zaakceptowaniu wszystkich odczytów i zakończeniu inwentaryzacji automatyczne generuje się raport, który zawiera rejestr braków i nadwyżek.

Jaki program do inwentaryzacji wybrać?

Odkrywamy karty!

Zaprojektowany przez ekspertów

NuboWMS powstał na bazie 17 lat doświadczeń firmy DataConsult we wdrożeniach zaawansowanych systemów WMS, w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i e-commerce.
Zobacz więcej

Dedykowane funkcje

Nasze oprogramowanie zostało stworzone z myślą o efektywnie przeprowadzonej inwentaryzacji. Wykorzystaj dedykowane funkcje, które sprawią, że proces stanie się płynny i precyzyjny.
Zobacz więcej

Intuicyjny interfejs użytkownika

Prosty i intuicyjny interfejs sprawi, że obsługa systemu będzie przyjemnością. Zyskaj kontrolę nad inwentaryzacją bez zbędnego skomplikowania.

Atrakcyjny model biznesowy

Model biznesowy oparty na miesięcznej subskrypcji umożliwia Ci pełną kontrolę nad magazynem bez inwestycji w drogie infrastruktury sprzętowe.
Zobacz więcej

System w chmurze

Dzięki temu, że jesteśmy w chmurze, zyskujesz nieograniczony dostęp do swoich danych z dowolnego miejsca na świecie. Nasza platforma SaaSowa zapewnia pełne bezpieczeństwo danych i skalowalność.

Dokładny

Eliminuje błędy ludzkie i osiąga najwyższą dokładność wyników inwentaryzacji.

Oszczędza czas

Skraca czas inwentaryzacji, uwalniając zasoby, które mogą zostać przekierowane w inne kluczowe obszary działalności.

Automatyzuje

Śledzi postępy w czasie rzeczywistym. Wszystkie odczyty są automatycznie przenoszone do NuboWMS.

Skrócenie czasu i zwiększenie dokładności to klucz do efektywnej inwentaryzacji w Twoim magazynie.
Nie czekaj! Wybierz nasze rozwiązanie i doświadcz rewolucji w zarządzaniu zasobami magazynowymi!

© 2023 DataConsult. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: DataConsult

Scroll to Top

Wypróbuj NuboWMS przez 30 dni za darmo

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie.

Poznaj system NuboWMS

Wypełnij formularz, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie.​

Dziękujemy za przesłanie formularza!

Nasz zespół skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Potwierdzenie przyjęcia wiadomości przesłaliśmy na wskazany email.